Volkan Konak- Aleni Aleni Dinle

admin 25 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

Volkan Konak- Aleni Aleni

Volkan Konak 27 Şubat 196 Maçka Trabzon doğumlu Türk halk müziği sanatçısıdır. 2006 yılında çıkarmış olduğu Mora albüm ile Mü-yap tarafından altın plak ile ödülü ile ödüllendirilmiştir.

Volkan Konak – Aleni Aleni

Manolya, Volkan Konak’ın on birinci albümüdür. 2015’te satışa çıkarılmıştır. Bu albümün içinde çok sevilen ve çok tutulan şarkısı Aleni Aleni de vardır.

Volkan Konak Müzik Kariyeri

Sanat ve müzik hayatına 1989 yılında Trabzon un Maçka yöresinde yaptığı derleme çalışmalarını toplamış olduğu Suların Horon Yeri adlı albümü ile başlamıştır. Daha sonraları beste çalışmalarına başlamıştır. Beste müziğinin içerisine etnik motifleri katarak örneği hiçbir yerde hiçbir şarkıda olmayan sadece kendisine özgün bir tarz yaratmış oldu. Karadeniz müziğini Evrensel müzik formlarıyla buluşturarak kendine özgün bir yapıda yeniden şekil veren Volkan Konak, Efulim i 1993 yılında çıkarmıştır. Daha sonra 1994 yılında Gelir misin Benimle adli albümünü çıkardı. Askerlik görevi nedeni ile bir süre çalışmalarına ara vermiştir.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra hemen üçüncü albümü olan Volkanik Parçaların çalışmasına başlamıştı. 3 aylık bir çalışmadan sonra da bu albüm müzikseverlerin beğenisine sunulmuştur. Volkan Konak, 1998 yılında kendisini tarafından kurduğu Kuzey Müzik prodüksiyon isimli firmasından pedalize adlı albümünü müzikseverlerin beğenisine sunmuştur. 1993 yılından bu yana çıkardığı albüm çalışmalarında elli adet bestesini sergilemiştir ve bu çalışmaların sonunda Gazeteciler Cemiyeti, çeşitli vakıf ve dernekler tarafından yılın en iyi sanatçısı seçildi. 1997 yılında ise Politika dergisi tarafından Yılın En İyi Müzik Sanatçısı seçildi.

Whatsapp'da Paylaş

Bir Cevap Yazın