Sonya Nemska – Onezi Dumi

admin 25 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

Sonya Nemska – Onezi Dumi

1981 doğumlu Bulgar uyruklu şarkıcı Sonya Nemska, birçok başarılı şarkıya imzasını atmıştır. Pop – Folk tarzında müzik yapan şarkıcı, akademik kariyerine 2001 yılında “Nyama te” yani “Yoksun” adlı şarkısıyla başlamıştır. Kısa sürede tanınan ve başarılı olan şarkıcı albüm çalışmalarını “Payner grup” ile yürütüyor. “Onezi Dumi” yani “Bu kelimeler” adlı şarkısı, yine Payner Müzik ışığında 27 Ocak 2016’da sevenleriyle buluştu. Genelde yaygın olan Pop müzik tarzı, “gırnata” adı verilen müzik aleti ile pop tarzının karıştırılmış hali olan “Chalga” tarzında bir müzik türü oluyor.

Yakın Dönem Çalışmaları

Pop tarzında müzik yapan başarılı Bulgar şarkıcı Sonya Nemska, aynı zamanda geleneksel Bulgar müziği olan Folk, yani Folklor tarzında da şarkılar yapıyor. Son çalışması olan “Pozdravleniya” yani “Tebrikler” şarkısı geleneksel Bulgar Pop müziği olan “Chalga” tarzında çıkış yaptığı parçalardan biri. Başarılı şarkıcının bu yıl da birkaç beste üzerinde çalıştığı ve yaz aylarına doğru çıkış yapacağı biliniyor.
Müzik kariyeri dışında, Payner Müzik Şirketi’nin birçok etkinliklerinde ve Talk Showlarda boy gösteriyor ve röportajlar veriyor. Aslen “Pazardjik”lı olan şarkıcı, genellikle Bulgaristan’ın meşhur gece kulüplerinde sahne alıyor ve sevenleriyle buluşuyor. Bulgaristan’da genellikle şarkıcılar, bir kültür haline gelmiş olan gece kulüpleri ve tavernalarda şarkı söyler ve sevenleriyle birlikte keyifli konserler verirler. Başarılı şarkıcı Sonya Nemska, yaz aylarına doğru yeni bir single ile sevenleriyle buluşacak.

Whatsapp'da Paylaş

Bir Cevap Yazın