Mabel Matiz En İyi Olmaya Devam Ediyor

admin 25 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

Mabel Matiz – Gel

Mabel Matiz, 31 Ağustos 1985 Mersin doğumludur. Mabel adını almasındaki neden, Kumral Ada Mavi Tuna adlı romandaki Tuna’nın takma adının Mabel olmasıdır. Romandan esinlenerek bu adı almıştır. Matiz ise, kelime olarak çok sarhoş, düşkün kişi anlamına gelen Yunanca kökene sahip bir argo kelimedir. Müziği en iyi şekilde icra ettiğine ve tanımladığına inandığı için bu adı da eklemiştir.

Mabel, çocukluk ve gençlik yıllarını Erdemli’ de geçirmiştir, 2003 yılında üniversite eğitimi almak için İstanbul’a gitmiştir. 2008 yılında Diş Hekimliğinden mezun olmuştur. Eğitim gördüğü yıllarda müzikle yakından ilgilenmiş, gitar ve şan dersi almıştır.

2011 yılında ilk albümünü çıkarmış ve büyük ilgi görmüştür. 2013 yılında ikinci albümü “Yaşım Çocuk” albümünü çıkarmıştır. Albüm daha çıkar çıkmaz satış rekorları kırmış ve hitler arasına girmiştir. 2014 yılında Mabel Matiz, Hürriyet Altın-Kelebek “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür. Milliyet Sanat Dergisinde “Yılın Albümü” seçilmiş ve GQ Türkiye Dergisince “Yılın Müzik Adamı” olarak seçilmiştir.

Mabel Matiz En İyi Olmaya Devam Ediyor

Mabel Matiz – Gel isimli şarkısı ile çıkış yapmaya devam ediyor. Son zamanlarda televizyon ve radyo müzik kanallarının en çok dinlenen şarkısı olmuştur. “Gök Nerede” adlı albümde yer alan “Gel” şarkısı için bir de klip çeken Mabel Matiz müzik listelerinin başında yer almaya devam edeceğe benziyor. Özel bir tarza sahip olan Matiz çok beğenilen bir sanatçı olmayı başarmıştır.

Whatsapp'da Paylaş

Bir Cevap Yazın